Latynosi żyją dłużej niż większość Amerykanów, ale czy epidemia otyłości w USA zmieni sytuację?

16 Paź

[ad_1]

Nastroje antyimigranckie napędzały ostatnie wysiłki w zakresie polityki zdrowotnej na szczeblu krajowym i stanowym. W 2019 roku Donald Trump podpisał umowę proklamacja prezydencka odmówiłoby wiz imigrantom, którzy nie byliby w stanie przedstawić dowodu ubezpieczenia. Przekonywał, że obciążą finansowo system opieki zdrowotnej. Niedawno w sierpniowych wyborach w Missouri zaproponowano rozszerzenie Medicaid i ostrzegli przeciwnicy że przytłoczyłoby to szpitale Missouri nielegalnymi imigrantami, mimo że nie kwalifikują się do świadczeń Medicaid.

Uczymy się zdrowie imigrantów i zdrowie populacji. Nasza praca sugeruje, że postrzeganie imigrantów jako drenażu dla amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej jest w dużej mierze nieuzasadnione. Od dziesięcioleci badania pokazują, że imigranci są zwykle zdrowsi niż biali urodzeni w USA. Imigranci żyją dłużej niż biali urodzeni w USA, a wśród Latynosów zarówno imigranci, jak i osoby urodzone w USA mają dłuższe życie niż biali.

Nasze najnowsze badanie sugeruje, że imigranci pochodzenia latynoskiego będą nadal cieszyć się dłuższym życiem niż biali urodzeni w USA w najbliższej przyszłości; ale oczekiwana długość życia Latynosów urodzonych w USA może spaść do poziomów porównywalnych z białymi urodzonymi w USA. Czemu? Podobnie jak wielu Amerykanów, urodzeni w Stanach Zjednoczonych Latynosi są coraz bardziej narażeni na wysokie ryzyko otyłości i powikłań zdrowotnych związanych z otyłością, takich jak cukrzyca i choroby serca.

Dla nas zestawienie oczekiwanych trendów w oczekiwanej długości życia między imigrantami pochodzenia latynoskiego a Latynosami urodzonymi w USA sugeruje, że imigranci nie obciążają amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej. Zamiast tego Stany Zjednoczone są krajem, w którym występuje wiele problemów, które szkodzą zdrowiu Latynosów i ogólnie społeczeństwa.

Zagadkowy paradoks

Latynoscy imigranci do USA żyją o trzy do czterech lat dłużej niż biali urodzeni w USA, a urodzeni w USA Latynosi żyją o dwa lata dłużej niż Biali urodzeni w USA. Przewaga oczekiwanej długości życia Latynosów jest długotrwałym zjawiskiem, które wprawia badaczy w zakłopotanie. Wykształcenie i dochód są silnymi predyktorami długości życia, a Latynoscy przeciętnie pozostają w tyle za białymi pod względem obu wskaźników statusu społeczno-ekonomicznego. Doprowadziło to naukowców do określenia przewagi Latynosów w zakresie długości życia jako „paradoks epidemiologiczny”.

Co się za tym kryje? Jednym z głównych kierowców jest Latynos historycznie niskie wskaźniki palenia. Palenie od dawna jest główną przyczyną zgonów w Stanach Zjednoczonych, którym można było zapobiec. Biali palą więcej niż Latynosia kiedy Latynosi palą, palą rzadziej i uporczywie niż biali.

Sytuacja życiowa imigrantów również przyczynia się do ich długowieczności. Przeprowadzka do nowego kraju wymaga fizycznej zdolności do pracy. Jest to szczególnie ważne dla imigrantów pochodzenia latynoskiego, ponieważ zazwyczaj wykonują prace wymagające opodatkowania pracy fizycznej.

Czy otyłość i palenie mogą to zmienić?

W ostatnich dziesięcioleciach otyłość stała się poważnym problemem zdrowotnym. Obecnie dołącza do palenia jako jedną z dwóch głównych przyczyn zgonów w Stanach Zjednoczonych, którym można było zapobiec. W całej populacji Stanów Zjednoczonych coraz częstsze występowanie otyłości nie doprowadziło do spodziewanego spadku oczekiwanej długości życia, ponieważ zostało ono zrównoważone przez znaczne spadki palenia.

Naukowcy byli tym zaniepokojeni wśród Latynosów trendy dotyczące palenia i otyłości mogą się nie zrównoważyć – zwłaszcza tych, którzy urodzili się w USA. Ta możliwość podsyciła spekulacje, że paradoksalna długość życia Latynosów może ulec erozji wraz ze starzeniem się nowych pokoleń.

Chcieliśmy wiedzieć, czy te spekulacje są uzasadnione. Obliczyliśmy, jak bardzo palenie i otyłość zmieniły się wśród Latynosów i białych urodzonych w ciągu sześciu różnych dekad między 1920 a 1989. Następnie oszacowaliśmy, jak bardzo oczekiwana długość życia może się zmienić w wyniku szacowanych trendów dotyczących palenia i otyłości.

Okazało się, że odsetek palaczy wśród białych urodzonych w USA liczba Latynosów i imigrantów pochodzenia hiszpańskiego spadła na przestrzeni dziesięcioleci. Jednak palenie spadło najszybciej wśród imigrantów pochodzenia latynoskiego. W tym samym okresie częstość występowania otyłości wzrosła we wszystkich grupach, ale największy wzrost odnotowali urodzeni w USA Latynosi.

Co te trendy oznaczają dla przyszłości paradoksu epidemiologicznego? Wyniki naszych badań sugerują, że imigranci pochodzenia latynoskiego prawdopodobnie utrzymają przewagę oczekiwanej długości życia nad białymi. W przeciwieństwie do tego urodzeni w USA Latynosi prawdopodobnie stracą przewagę oczekiwanej długości życia, ponieważ spadek liczby palaczy nie zrównoważy ich rosnącej częstości występowania otyłości.

Dodatkowo, otyłość ma silniejszy wpływ na temat ryzyka śmierci urodzonych w USA Latynosów w stosunku do białych. Może to być spowodowane tym, że Latynosi rzadziej niż biali radzą sobie z cukrzycą i innymi problemami zdrowotnymi związanymi z otyłością. Latynosi również rzadziej niż biali korzystają z opieki zdrowotnej, pomimo stereotypów, że jest inaczej.

Kładąc wszystko razem

Czy powinniśmy się niepokoić erozją paradoksu epidemiologicznego? W końcu od imigrantów pochodzenia latynoskiego oczekuje się utrzymania przewagi w długości życia, a urodzeni w USA Latynosi borykają się ze spadkiem średniej długości życia, ale nie do tego stopnia, że ​​będą żyć krócej niż biali.

Jako badacze naszą odpowiedzią na to pytanie jest zdecydowane „tak”. Wezwanie do federalnych planów budowy zdrowszego narodu niwelowanie różnic rasowych i etnicznych w zdrowiu. Plany osiągnięcia tego celu mają na celu poprawę stanu zdrowia wśród grup z gorszymi wynikami.

Dlatego zbieżna oczekiwana długość życia Latynosów i białych urodzonych w USA, wynikająca ze spadków wśród Latynosów, nie jest powodem do świętowania.

Utrzymująca się przewaga długości życia imigrantów latynoskich powinna być także sygnałem ostrzegawczym dla wszystkich Amerykanów. Średnia długość życia jest głównym wskaźnikiem stanu zdrowia narodu. Imigranci mogą być postrzegani w stereotypach jako drenujący system opieki zdrowotnej, ale rzeczywistość jest taka, że ​​ich zachowania zdrowotne i długowieczność wyznaczają standard, do którego naszym zdaniem powinni dążyć Amerykanie urodzeni w USA.

Znaki wskazują w przeciwnym kierunku. Średnia długość życia w USA faktycznie spadła, co jest w dużej mierze spowodowane zgony spowodowane narkotykami, nadużywaniem alkoholu i samobójstwami. Spadek ten nastąpił jeszcze przed pandemią COVID-19, co uderza w Stany Zjednoczone szczególnie mocno i znacznie gorzej niż inne kraje o wysokich dochodach.

Według nas, przewidywane spadki średniej długości życia wśród urodzonych w USA Latynosów z powodu otyłości; rosnąca liczba zgonów w USA z powodu narkotyków, alkoholu i samobójstw; a żniwo pandemii COVID-19 sugeruje, że imigranci nie zagrażają amerykańskiemu systemowi opieki zdrowotnej. Zamiast tego, Stany Zjednoczone borykają się z szeroką gamą problemów zdrowotnych populacji, które zagrażają długości życia Amerykanów.


Eliminacja palenia i otyłości może wpłynąć na różnice rasowe


Dostarczone przez The Conversation


Ten artykuł został opublikowany ponownie z Rozmowa na licencji Creative Commons. Przeczytać oryginalny artykuł.Rozmowa

Cytat: Latynosi żyją dłużej niż większość Amerykanów, ale czy epidemia otyłości w USA zmieni sytuację? (2020, 16 października) pobrano 16 października 2020 z https://medicalxpress.com/news/2020-10-hispanics-longer-americans-obesity-epidemic.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Z wyjątkiem wszelkich uczciwych transakcji do celów prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Ta zawartość jest w jedynie w celach informacyjnych.[ad_2]

Source link

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *