Która aplikacja do medytacji jest najlepsza?

19 Wrz

[ad_1]

Stworzony dla Greatist przez ekspertów z Healthline. Czytaj więcej

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz za pośrednictwem linków na tej stronie, możemy zarobić niewielką prowizję. Oto nasz proces.

Rok 2020 był szaloną przejażdżką. Aplikacje do medytacji mogą pomóc, jeśli czujesz:

a) przestraszony
b) zestresowany
c) brak synchronizacji
d) wszystkie powyższe

Headspace i Calm to dwie najlepsze aplikacje do medytacji na rynku cyfrowym. Więc idź w prawo przestrzeń nad głową do zachowania spokojna i czytaj dalej, aby dowiedzieć się, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie.

Co to jest medytacja? Medytacja to metoda uspokojenia umysłu. Praktyka promuje samoświadomość i przekierowuje negatywne myśli. Większość form medytacji obejmuje pracę z oddechem i wizualizację.

Jak to działa? Niektóre techniki medytacji są prowadzone, co oznacza, że ​​narrator lub instruktor poprowadzi Cię przez sesję. Inne formy wykonywane są solo.

Rodzaje medytacji obejmują:

 • skupiona medytacja
 • duchowa medytacja
 • medytacja mantry
 • medytacja ruchowa
 • medytacja uważności
 • medytacja transcendentalna (TM)
 • autonomiczna odpowiedź meridianów sensorycznych (ASMR)

Czy medytacja działa?

Medytacja ma mnóstwo potencjalnych korzyści. Studia pokazały, że jest to świetny sposób na poprawę ogólnego stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.

Jest dowód że może pomóc w:

Trochę Badania sugeruje, że medytacja może nawet zapobiegać demencji.

Pamiętaj jednak, że to nie jest lekarstwo na wszystko. Jeśli sama medytacja nie pomaga w objawach, skontaktuj się z lekarzem, aby uzyskać dodatkową pomoc, której potrzebujesz.

Style medytacji nie są uniwersalne. Chodzi o to, jakiego klimatu szukasz. Oto, na czym skupiliśmy się, porównując Headspace i Calm:

 • Cena £
 • techniki
 • cechy szczególne
 • Opinie klientów
 • opcje subskrypcji
 • długość medytacji

Ta tabela pomoże Ci wybrać aplikację do medytacji swoich marzeń.

Przestrzeń nad głową oferuje super proste podejście do medytacji. Aplikacja została zaprojektowana, aby promować poczucie spokoju i jasności. Może to być lepsza opcja, jeśli jesteś nowy w medytacji lub uważności lub nie masz dużo czasu na przeglądanie aplikacji.

1. Całkowicie prowadzony

Wszystkie medytacje Headspace są prowadzone. Narrator przeprowadzi Cię przez techniki wizualizacji i relaksacji.

2. Świetne dla początkujących

Proste podejście aplikacji jest idealne dla osób praktykujących medytację po raz pierwszy. Posiada również check-iny, które pomogą Ci pozostać na dobrej drodze i osiągnąć długoterminowe cele.

3. Zatwierdzony przez mnicha

Historia powstania aplikacji jest dość interesująca. Założyciel Andy Puddicombe, który dostarcza narrację do aplikacji, został przeszkolony na prawdziwego mnicha buddyjskiego. Recenzenci twierdzą, że jego głos jest uspokajający (a brytyjski akcent też nie boli 😉).

Spokojna oferuje ogromną różnorodność medytacji, w tym słynne ścieżki dźwiękowe o tematyce przyrodniczej. Możesz zmienić swoje doświadczenie, kiedy tylko chcesz, więc jest to lepsza aplikacja, jeśli szukasz różnorodności.

1. Uderz w siano McConaugheyem

Chcesz, aby Twoja ulubiona celebrytka otulała Cię nocą? Calm może się pochwalić bajką na dobranoc, której narratorem jest Matthew McConaughey. W porządku, w porządku, w porządku! Możesz także wybrać medytacje z udziałem innych znanych osób, w tym:

 • Lucy Liu
 • Laura Dern
 • Harry Styles
 • James Lebron
 • Kelly Rowland

2. Codzienne szturchanie

Spokój nie wywiera presji na osiągnięcie długoterminowych celów medytacyjnych. Zamiast tego koncentruje się bardziej na codziennych wynikach i oferuje codzienne techniki do wypróbowania. Po chwili dowiesz się, które medytacje są dla Ciebie najlepsze.

3. Przyjazny dla dzieci

Calm ma całą sekcję skierowaną do dzieci. Studia wykazali, że medytacja ma pozytywny wpływ na ogólny stan psychiczny dzieci. Badania sugeruje również, że medytacja może złagodzić objawy zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD).

Calm i Headspace są świetne na swój sposób. Spokój jest fajny, jeśli chcesz spróbować czegoś nowego w reg, a możesz preferować Headspace, jeśli lubisz podejście bez fanaberii. Najlepszym sposobem na znalezienie swojego ulubionego jest przetestowanie ich obu za pomocą bezpłatnej wersji próbnej. To naprawdę sprowadza się do tego, co cię uspokaja.

[ad_2]

Source link

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *