Jak dbać o swoje zdrowie każdego dnia?

25 Maj

Czy wstając rano czujesz się zmęczona, tak jakbyś w ogóle nie spała? W ciągu dnia wypijasz 3 filiżanki kawy, aby dobudzić swój organizm, a wracając do domu nie masz już siły na nic? Powinnaś jak najszybciej zadbać o swoje zdrowie oraz lepsze samopoczucie. Jak? To prostsze niż ci się wydaje. Oto kilka łatwych sposobów na to, aby każdego dnia czuć się lepiej.

Prawidłowa dieta

Zgodnie z powiedzeniem „jesteś tym, co jesz”, powinniśmy zwracać większą uwagę, na to co jemy. Aby nasz organizm na początku dnia nie czuł się ociężały, zadbajmy o to, by nasze śniadanie składało się z produktów pełnych wartości odżywczych. Zamiast zwykłego białego pieczywa wybierzmy to pełnoziarniste. W trakcie naszego porannego posiłku starajmy się zjeść jak największą ilość warzyw oraz kilka plasterków chudej wędliny lub sera. Jeżeli kalkulator BMI wskazuje, że nasza waga jest w normie możemy sobie pozwolić na dwie kostki gorzkiej czekolady lub batonik Müsli. W ciągu dnia starajmy się unikać tłustych potraw, a jako przekąski wybierajmy sałatki, owoce lub jogurty. Pamiętajmy także o spożywaniu przynajmniej pięciu posiłków dziennie, aby regularnie dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości pokarmu.

Ruch to zdrowie

Ale także lepsze samopoczucie. Już dawno temu naukowcy udowodnili, że w trakcie wysiłku fizycznego nasz organizm wydziela endorfinę – hormon szczęścia. To sprawia, że nasze samopoczucie się polepsza. Dlatego tak istotne jest, by codziennie udać się na godzinny spacer albo wybrać się na wycieczkę rowerową, na basen lub na siłownię. Jeżeli uda nam się ćwiczyć każdego dnia, będziemy cieszyć się nie tylko dobrym nastrojem, ale także szczupłą sylwetką. Poza tym wysiłek fizyczny, zwłaszcza na świeżym powietrzu, sprawi, że będzie nam łatwiej zasnąć, a rano będziemy czuć się wypoczęci. Starajmy się zadbać o ruch każdego dnia, a nasze samopoczucie ulegnie znacznej poprawie.

Wasz humor zależy w dużej mierze od tego jak dbacie o swój organizm. Dostarczając mu odpowiedniej ilości substancji odżywczych oraz pamiętając o wykonywaniu ćwiczeń fizycznych, sprawicie, że rano będziecie pełni energii. Przestrzegajcie tych prostych zasad, a każdego dnia będziecie mieli dobry nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *