Badanie wykazało, że specjaliści medycyny otyłości korzystają z opieki opartej na dowodach

30 Wrz

[ad_1]

Badanie wykazało, że specjaliści medycyny otyłości korzystają z opieki opartej na dowodach

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez naukowców z Johns Hopkins Medicine, najlepsza dla pacjentów jest opieka nad otyłością i kontrolą wagi, poparta badaniami naukowymi i badaniami klinicznymi. Zachęcają lekarzy do oferowania pacjentom z otyłością usług, takich jak poradnictwo żywieniowe. Źródło: obraz domeny publicznej dzięki uprzejmości Carlosa Silvy

Wskaźnik otyłości w Stanach Zjednoczonych wynosi obecnie ponad 40%, a lekarze szukają nowych i skuteczniejszych sposobów leczenia tego problemu. W 2013 roku Amerykańskie Towarzystwo Medyczne uznało otyłość za złożoną, przewlekłą chorobę wymagającą pomocy lekarskiej. Jednak wcześniejsze badania naukowe wykazały, że odsetek lekarzy udzielających odpowiedniego poradnictwa i leczenia pacjentom z otyłością pozostaje niski.

Dodatkowo pacjenci z otyłością często nie zdają sobie sprawy, że takie usługi w ogóle istnieją.

Aby lepiej zrozumieć stan medycyny otyłości w Stanach Zjednoczonych, badacze Johns Hopkins Medicine przeprowadzili ankietę wśród lekarzy certyfikowanych w tej dyscyplinie przez American Board of Obesity Medicine (ABOM), stwierdzili, że ci lekarze, których liczba jest niewielka, zwykle oferują kluczowe usługi wspierane przez badania i próby kliniczne.

Sugeruje to, że lekarze pierwszego kontaktu mogą być coraz bardziej pewni, że ich pacjenci otrzymają „opiekę opartą na dowodach”, gdy zostaną skierowani do specjalisty otyłości. Ogólnie rzecz biorąc, większość respondentów poparła stosowanie odżywiania, usług behawioralnych, opieki chirurgicznej odchudzającej i leków przeciw otyłości zatwierdzonych przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).

Odkrycia zostały opublikowane w Internecie 10 września 2020 r. W czasopiśmie Kliniczna otyłość.

„Modyfikacje są kluczem do utraty wagi” – mówi naczelna autorka badania Kimberly Gudzune, MD, MPH, profesor medycyny w Johns Hopkins University School of Medicine i dyrektor Johns Hopkins Healthful Eating, Activity and Weight Program oraz Johns Stypendium Hopkinsa w dziedzinie leczenia otyłości. „Wiele szkoleń lekarskich nie obejmuje leczenia otyłości, takiego jak doradztwo w zakresie stylu życia i zarządzanie lekami, a bez tego jest mało prawdopodobne, aby pomóc pacjentom schudnąć. Chcemy mieć pewność, że dostawcy leków na otyłość zapewniają wielką opiekę, aby pomóc pacjentom osiągnąć długoterminowy sukces ”.

Za pośrednictwem ABOM Gudzune przebadał ponad 490 lekarzy z certyfikatami medycyny otyłości. Lekarzy zostali zapytani o ich obecne praktyki kliniczne w nadziei, że dowiedzą się, czy oferowane przez nich usługi są zgodne z obecnie przyjętą nauką.

Gudzune i jej koledzy odkryli, że większość lekarzy z ABOM, którzy odpowiedzieli na ich ankietę, oferowała swoim pacjentom porady dotyczące żywienia (90%), ćwiczeń fizycznych (68%) i zdrowia psychicznego (77%). Tylko kilka z nich oferowało zabiegi małoinwazyjne (24%), ale większość zapewniała opiekę przed i po operacji (63%). Większość (83%) przepisała leki zatwierdzone przez FDA – zarówno krótko-, jak i długoterminowe (71%).

Zespół Gudzune stwierdził, że większość usług świadczonych przez uczestników badania w zakresie medycyny otyłości opiera się na dowodach.

Gudzune planuje wykorzystać wyniki badania do podniesienia świadomości pacjentów, że istnieją służby zdrowia specjalnie przeszkolone, aby pomagać w leczeniu otyłości i jej konsekwencji, takich jak większe ryzyko chorób układu krążenia, cukrzycy, niektórych nowotworów i przedwczesnej śmierci. Ma również nadzieję, że wyniki badania mogą posłużyć do określenia, gdzie mogą istnieć luki w opiece nad otyłością, oraz do wspierania rozwoju bardziej kompleksowych metod leczenia.


Większość szkolących się internistów czuje się źle przygotowana do leczenia otyłości


Więcej informacji:
Kimberly A. Gudzune i in. Lekarze certyfikowani przez American Board of Obesity Medicine zapewniają opiekę opartą na dowodach, Kliniczna otyłość (2020). DOI: 10.1111 / cob.12407

Dostarczone przez Johns Hopkins University


Cytat: Badanie wykazało, że specjaliści medycyny otyłości korzystają z opieki opartej na dowodach (30 września 2020 r.), Pobrano 30 września 2020 r. Z https://medicalxpress.com/news/2020-09-obesity-medicine-specialists-evidence-based.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Z wyjątkiem wszelkich uczciwych transakcji do celów prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Ta zawartość jest w jedynie w celach informacyjnych.[ad_2]

Source link

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *