Badanie pokazuje nasilenie otyłości u dzieci na Guam

5 Paź

[ad_1]

Niedoceniane i przeoczane: badania pokazują nasilenie otyłości u dzieci na wyspie Guam

Clarissa Barcinas, współpracownik University of Guam Extension, przedstawia uczniom szkół podstawowych na Guam „Food Friends”, jedno z wielu działań w ramach programu „Zdrowy tryb życia dzieci”, aby promować zdrowe odżywianie. Źródło: University of Guam

Ponad 27 procent dzieci mieszkających na wyspie Guam w wieku od 2 do 8 lat miało otyłość lub nadwagę – wynika z badania przeprowadzonego przez University of Guam’s Children’s Healthy Living Program. Odkrycia zostały opublikowane 20 sierpnia w czasopiśmie Składniki odżywcze.

Statystyki Guama plasują się nieco powyżej średniej krajowej, na podstawie raportów z amerykańskich ośrodków kontroli i zapobiegania chorobom.

„Największym – i niepokojącym – przekazem do domu są niezdrowe nawyki i wzorce zachowań, które prawdopodobnie przyczyniły się do tak wysokiego wskaźnika: zbyt dużo czasu spędzanego przed ekranem, przetworzona i słodka żywność oraz napoje oraz, co najbardziej zaskakujące, złe nawyki związane ze snem” – powiedział współautorka i kierownik programu Rachael T. Leon Guerrero, dyplomowana dietetyk z tytułem doktora z żywienia człowieka. „To niebezpieczne terytorium, ponieważ problemy z wagą w dzieciństwie mogą prowadzić do otyłości w wieku dorosłym, co tylko zwiększa ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych, takich jak między innymi choroby układu krążenia i rak”.

Badanie pomaga wypełnić istniejącą od dawna lukę w gromadzeniu danych dotyczących zdrowia w Stanach Zjednoczonych i na ich terytoriach, która w przeszłości pomijała mieszkańców wysp Pacyfiku w wielu krajowych badaniach i badaniach. Mieszkańcy wysp Pacyfiku pozostają jedną z największych rosnących mniejszości etnicznych w Stanach Zjednoczonych, ale ich potrzeby są często niezaspokojone z powodu braku danych często wykorzystywanych do tworzenia strategii i programów profilaktycznych.

W badaniu wzięło udział 860 dzieci i ich opiekunów i stwierdzono, że 99% dzieci nie spożywało zalecanego dziennego spożycia owoców i warzyw (1 do 1,5 filiżanki dziennie), a 40% nie spełniało zalecanych dziennych godzin snu (między 8 a 11 godzin). U dzieci otyłych lub z nadwagą statystycznie częściej występują zaburzenia snu.

Prawie 85 procent dzieci przekroczyło zalecany dwugodzinny czas oglądania. Średnia wynosiła pięć godzin dziennie, co jest porównywalne z danymi w stanach. Wśród tej grupy 83 proc. Spożywało słodkie i słodkie napoje. Zalecane zużycie wynosi zero.

Niedoceniane i przeoczane: badania pokazują nasilenie otyłości u dzieci na wyspie Guam

Mark Acosta, kierownik programu „Zdrowy tryb życia dla dzieci” na Uniwersytecie Guam, rozmawia z dziećmi uczestniczącymi o wyborach zdrowego stylu życia w Ośrodku Społecznym Pagachao na Guam. Źródło: University of Guam

Ci, którzy uważali się za część zachodniego stylu życia (80 procent) – który zawiera przetworzoną, wysokotłuszczową i słodką żywność – dwukrotnie częściej mieli nadwagę lub otyłość. Ponad połowa dzieci (58 procent) pochodziła również z rodzin żyjących poniżej granicy ubóstwa, a ponad 80 procent otrzymywało jakąś formę pomocy żywnościowej.

Na Guam program – oficjalnie znany jako Program Zdrowego Życia Dzieci dla odległych niedostatecznie obsłużonych mniejszości w regionie Pacyfiku – jest partnerstwem Uniwersytetu Guam, rządu i szkół, które śledzą wskaźniki masy ciała dzieci na Guam i w całym regionie oraz wdraża interwencje, aby je ulepszyć.

Ostatnio naukowcy zebrali dane w marcu 2020 r., Aby przeanalizować skuteczność tych interwencji. Wyniki te spodziewane są w 2021 roku.

„Musimy lepiej zrozumieć tego typu dysproporcje, abyśmy mogli pomóc naszym społecznościom i ich dzieciom zmaksymalizować ich zdrowie i dobre samopoczucie” – powiedział Leon Guerrero.

Badanie było dofinansowane z grantów Narodowego Instytutu Żywności i Rolnictwa Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Wśród badaczy byli Rachael T. Leon Guerrero, L. Robert Barber, Tanisha F. Aflague, Yvette C. Paulino, Margaret P. Hattori-Uchima i Mark Acosta z University of Guam, Lynne R. Wilkens z University of Hawaii Cancer Center oraz Rachel Novotny z University of Hawaii w Manoa.

Cały artykuł badawczy można przeczytać pod adresem https://www.mdpi.com/2072-6643/12/9/2527.


Badanie pokazuje poprawę zdrowia, zmniejszenie nadwagi i otyłości u dzieci z regionu Pacyfiku


Więcej informacji:
Rachael T. Leon Guerrero i wsp., Częstość występowania i predyktory nadwagi i otyłości wśród małych dzieci w badaniu zdrowego trybu życia dzieci na Guam, Składniki odżywcze (2020). DOI: 10.3390 / nu12092527

Dostarczone przez University of Guam


Cytat: Niedostatecznie zgłaszane i przeoczane: badanie pokazuje nasilenie otyłości u dzieci na wyspie Guam (5 października 2020 r.), Pobrano 5 października 2020 r. Z https://medicalxpress.com/news/2020-10-underreported-overlooked-severity-childhood-obesity.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Z wyjątkiem wszelkich uczciwych transakcji do celów prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Ta zawartość jest w jedynie w celach informacyjnych.[ad_2]

Source link

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *