Moda na żywność ekologiczną - edumed.com.pl

Czy faktycznie żywność pochodząca z ekologicznych upraw to zbawienie dla naszego organizmu? Czy odwiedzając sklep ze zdrową żywnością jesteśmy pewni, że działamy na własną korzyść? A może ulegamy chwytom marketingowym i promocyjnym zastosowanym do rozreklamowania żywności eko?
 
Wokół tego tematu, choć w zasadzie jest na etapie niemowlaka wyrosło już mnóstwo mitów i stereotypów, które warto obalić, by poznać prawdę. Przede wszystkim żywność ekologiczna sklep, nie oznacza pod względem składników odżywczych czy smakowych lepszej żywności od konwencjonalnych produktów. Zaskoczeni? Liczne badania wykazały, że żywność ekologiczna ma jedną, zasadniczą zaletę - nie posiada w swoim składzie żadnych pestycydów. I w zasadzie na tym koniec jej rewelacyjnego działania na nasz organizm.
 
Z jednej strony dobrze, że wybieramy żywność ekologiczną, gdyż w ten sposób wspieramy odpowiedzialność ekologiczną związaną głównie z hodowlą zwierząt i uprawą roślin. Jednak z drugiej strony popadamy w paranoję, przeszukując marketowe półki z produktami eko, które często z ekologią nie miały nic wspólnego, gdyż nabieramy się choćby na papiero- szare opakowania nie sprawdzając składu ani certyfikatu danego towaru. Bycie eko nie polega na rozgłosie ani chwilowej modzie. To świadomy wybór, poparty gruntowną wiedzą i dogłębną znajomością tematu - pamiętajmy o tym w przyszłości.

Szczegóły strony edumed.com.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę edumed.com.pl:

Moda na żywność ekologiczną - edumed.com.pl

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 62 Odwiedziny msnbot 1 Odwiedziny googlebot 51

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii: